2020 CIF North Coast Section Quarter Final Match-ups (Entering Day 2)

182 – Daniel DeSoto (California, 12) Returning NCS Medalist

TOP 10 TEAM SCORES

1 – De La Salle: 121.0 (CH – 11/CONSO – 1)

2 – Granada: 91.0 (CH – 9/CONSO – 1)

3 – James Logan: 88.0 (CH – 5/CONSO – 1)

4 – Northgate: 80.0 (CH – 4/CONSO – 4)

5 – Del Norte: 77.5 (CH – 5/CONSO – 0)

6 – Freedom: 75.5 (CH – 1/CONSO – 6)

7 – Ukiah: 74.0 (CH – 7/CONSO – 1)

8T – Amador Valley: 71.0 (CH – 3/CONSO – 2)

8T – Casa Grande:71.0 (CH – 3/CONSO – 4)

10 – Castro Valley: 66.5 (CH – 4/CONSO – 3)

NCS Brackets

QUARTER-FINAL MATCH-UPS

106

Bobby Cuevas (De La Salle) vs. Peyton MacDonald (Ukiah)

Tallon Chambers (Livermore) vs. Jonathan Fredrickson (Windsor)

Roland Baca (James Logan) vs. Miles Garcia (Monte Vista)

Henry Baalman (Dublin) vs. Nick Trave (Petaluma)

113

Jaden Ramos (Redwood) vs. Antonio Martinez (Las Lomas)

Jaden Namayan (Granada) vs. Xander Romero (Middleton)

Atri Feizi (De La Salle) vs. Migual Acuna (Benicia)

Adrian Bautista (Campolindo) vs. Jose Sanchez (Maria Carrillo)

120

Carter Bailey (Granada) vs. Sam Virkus (Casa Grande)

Marley Harris (Arcata) vs. Josiah Hurd (Livermore)

Kyle Jeong (Castro Valley) vs. Brandon Martin (Benicia)

Caleb Wallr (Heritage) vs. Sean Pamintuan (James Logan)

126

Julian Victoria (Dublin) vs. Blake Allen (Del Norte)

Zavion Fernandez (De La Salle) vs. Casey Aikman (Ukiah)

Tristin Day (Lower Lake) vs. Andrew Ji (Redwood)

Dominic Rivera (Rancho Cotate) vs. Anthony Bernardo (James Logan)

132

Gavin Fernandez (De La Salle) vs. Charles Cliburn (Ukiah)

Ben Olsan (Redwood) vs. Andre Dargani (Clayton Valley)

Chaz Harrison (Del Norte) vs. Raul Rosas (Montgomery)

Donovan Lucente (Amador Valley) vs. Dylan Pilger (Dublin)

138

Basil Othman (Benicia) vs. Nolan Ridgley (Del Norte)

Eric Scrivanich (Cardinal Newman) vs. Ryan Naugle (Casa Grande)

Andrew Hansen (Fortuna) vs. Conor Sweeney (De La Salle)

Nicholas Barajas (Washington) vs. Jackson Morgan (Granada)

145

Timothy Cowan (Livermore) vs. Evan Griffiths (Liberty)

Taj Capri (Ukiah) vs. Alex Monela (James Logan)

Skyler Moore (Del Norte) vs. Naeem Salemi (Granada)

Aiden Linder (De La Salle) vs. Kristopher Darrin (Castro Valley)

152

Cole Sanchez (Northgate) vs. Cody Mocciaro (Foothill)

Owen Gallegos (Newark Memorial) vs. Levi Nyberg (Fortuna)

Rylan Matheson (Granada) vs. Gabe McGinnis (Willits)

Donte Kountz (Arroyo) vs. Mario Franco (De La Salle)

160

Trent Silva (Windsor) vs. Anthony Nudi (Middleton)

Edward Vilchis (Granada) vs. Logan Ramirez (Castro Valley)

Darin Guerrero (De La Salle) vs. Airamis Mendoza (James Logan)

Angelo Esposito (Northgate) vs. Timothy Greenhouse (San Ramon Valley)

170

Tate Bossert (Las Lomas) vs. Kai Nelson (Granada)

Miles Stines (Dougherty Valley) vs. Cabot Batie (Northgate)

Adrian Alvarez (Ukiah) vs. JT Earle (De La Salle)

Michael Fitzsimmons (Redwood) vs. Isaac Morris (Castro Valley)

182

Daniel DeSoto (California) vs. Landon Saal (Maria Carrillo)

Nic Le Sieur (Northgate) vs. Andrew Hamant (College Park)

Jonathan Gruver (San Ramon Valley) vs. Skyler Hicks (McKinnleyville)

Daniel Boyle (Cardinal Newman) vs. Ian Richardson (Granada)

195

Frankie Pomilia (Ukiah) vs. Abtin Olaee (Irvington)

Jack Santos (Petaluma) vs. Sam Wade (Foothill)

Callan Ivy (San Leandro) vs. Brandon Jones (Del Norte)

Carlos Hernandez (Alhambra) vs. Lance Hackett (De La Salle)

220

Bradley Moore (De La Salle) vs. Ryan Bischofberger (American)

KC Brown (Willits) vs. Tiheim Keaton (Pinole)

Jack Bednar (Ukiah) vs. Dominic Smith (Vintage)

Ryan Bailey (Amador Valley) vs. Xavier Williams (Livermore)

285

Jack Farris (Casa Grande) vs. Nathan Boyce (Amador Valley)

Luciono Medina (Fortuna) vs. Cole Lex (Napa)

Caleb Hunter (Freedom) vs. Robert Porter (Granada)

Maximus Rice (Arcata) vs. Ben Roe (De La Salle)

152 – RYLAN MATHESON (Granada, 12) Returning NCS Medalist