2020 Tim Brown Memorial – Quarter-final Match-ups

220 – Peter Ming (Elk Grove, SJ) Returning State Medalist/2x All-American

TOP 10 TEAM SCORES

1 – Oakdale (SJ): 118.0

2 – Del Oro (SJ): 111.0

3 – Vista (SJ): 101.5

4 – Franklin-Elk Grove (SJ): 100.5

5 – Turlock (SJ): 93.0

6 – Granite Bay (SJ): 89.0

7 – Spanish Springs (Nevada): 88.5

8 – Ponderosa (SJ): 86.5

9 – Oakmont (SJ): 79.5

10 – Roseville (SJ): 78.0

106

Michael Torres (Oakdale, SJ) vs. Jackson Calvert (Franklin, SJ)

Nick Trave (Petaluma, NC) vs. Kevin Lopez (Elk Grove, SJ)

Julio Bautista (Folsom, SJ) vs. Jon Fredrickson (Windsor, NC)

Jonathan Nguyen (Tokay, SJ) vs. Cater Tate (Bishop Monague, Nevada)

113

Saladhin Farukh (Valley, SJ) vs. Juian Lizardo (Orland, N)

Liam Nelson (Orland, N) vs. Jesse Cota (Patterson, SJ)

Zak Thompson (Palma, CC) vs. Alan Casey (Oakdale, SJ0

Egberto Davalos (Turlock, SJ) vs. Lorenzo Gunn (Benicia, NC)

120

Damion Elliott (Del Oro, SJ) vs. Keola Abreau (Yuba City, N)

Kyle Obien (Oakmont, SJ) vs. Jonathan Hernandez (Oakdale, SJ)

Tony Yuke (C.K. McClatchy) vs. Gustavo Bonilla (Turlock, SJ)

Dylan Marlowe (Lincoln, SJ) vs. Jake Stone (Roseville, SJ)

126

Clayton Bashor (Oakdale, SJ) vs. Ben Murphy (Oakmont, SJ)

Connor Edward (West Valley, N) vs. William Giron (Turlock, SJ)

Marley Peros (Reed, Nevada) vs. Gabe Jensen (Granite Bay, SJ)

Brand Reynolds (Benicia, NC) vs. Devin Griffen (Spanish Springs, Nevada)

132

Adrian Heras (Turlock, SJ) vs. Jonathan Crespin (Gregori, SJ)

Anthony Urrea (Lincoln, SJ) vs. Keegan Hassell-Cramer (Spanish Springs, Nevada)

Lucas Olivas (Vista, SJ) vs. Riley Alemania (Rodriguez, SJ)

Chaz Harrison (Del Norte, NC) vs. Eli Blackwell (Tracy, SJ)

138

Evan Ivaldi (Del Oro, SJ) vs. Brian Null (Cosumnes Oaks, SJ)

Levi Burnett (Vista, SJ) vs. Bonner Montgomery (Chester, N)

Alex Casarez (Reed, Nevada) vs. Niall Raby (West Valley, N)

Hezilkiah Endsley (Elk Grove, SJ) vs. Basil Othman (Benicia, NC)

145

Elijah Blake (Del Oro) vs. Desmyn Williams (Franklin, SJ)

Brayden Schumann (Orland, N) vs. Joe Luna (East Union, SJ)

Khristian Dove (Franklin, SJ) vs. Taj Capri (Ukiah, NC)

Dylan Ahern (Casa Roble, SJ) vs. Ryan Alvarado (Vista, SJ)

152

Ceasar Garza (Oakdale, SJ) vs. Raza Sajjadi (Turlock, SJ)

Josh Provins (Roseville, SJ) vs. Josh Pitts (Rocklin, SJ)

Kevin Hagy (Rio Americano, SJ) vs. Rocky Raby (West Valley, N)

Weston Ward (Vista, SJ) vs. Anthony Sissom (Spanish Springs, Nevada)

160

Seth Borba (Oakdale, SJ) vs. Matt Cioci (Del Oro, SJ(

Ledger Petracek (Elk Grove, SJ) vs. Trevor Hagy (Rio Americano, SJ0

Jed Campos (Del Oro, SJ) vs. Ethan Rosendale (Davis, SJ)

Brad Haggland (Escalon, SJ) vs. Hassan Khan (Franklin, SJ)

170

Sean Myles (Oakmont, SJ) vs. Diogo Lucio (Folsom, SJ)

Caden Villegas (Calaveras, SJ) vs. Benicio Martinez (Orland)

Bryan MCoard (Golden Sierra, SJ) vs. Logan Kuehl (Rodriguez, SJ0

Calen Byrd (Lincoln, SJ) vs. Bryan McCoard (Golden Sierra, SJ)

Logan Kuehl (Rodriguez, SJ) vs. Adrian Alvarez (Ukiah, NC)

182

Kodiak Stephens (Bret Harte, SJ) vs. James Mintminer (Oakmont, SJ)

Gabe Guzman (Oak Ridge, SJ) vs. Colton Guthrie (Del Oro, SJ)

Sam Bal (Franklin, SJ) vs. Nic Molina (Rocklin, SJ)

Matt Fregoso (Ponderosa, SJ) vs. Jodeah Wilson (Foothill, N)

195

Donivan Giangregorio (Calaveras, SJ) vs. Chris Divas (Yuba City, N)

Callan Ivy (San Leandro, NC) vs. Ben Vega (Foothill, N)

Elias Mendoza (Granite Bay, SJ) vs. Ethan Bandy (Roseville, SJ)

Joel Lopez (Orland, N) vs. Xavier Williams (Livermore, NC)

220

Peter Ming (Elk Grove, SJ) vs. Kaden West (Oak Ridge, SJ)

Cody Crawford (Anderson, N) vs. Jacob Watt (Shasta, N)

Frankie Pomilla (Ukiah, NC) vs. Shaelor Ladd (Ponderosa, SJ)

Tyler Anderson (Center, SJ) vs. Zachary Brooks (Davis, SJ)

285

Lucas Cook (Lincoln, SJ) vs. Giovanni Bennett (Foothill-Sac., SJ)

Tyler Keinath (Franklin, SJ) vs. Dillon Bailey (Corning Union, N)

Javier Contreras (Will C. Wood, SJ) vs. Wyatt Lallement (Spanish Springs, Nevada)

Caleb Hunter (Freedom, NC) vs. Ismeal Saldana (Ceres, SJ)