CIF North Coast Section Quarterfinal Match-ups/Day 1 Brackets

106 – CARTER BAILEY (Granada) quarter-finalist

 

TOP 10 TEAM SCORES

  1. De La Salle: 127.5
  2. Granada: 94.5
  3. Windsor: 84.5
  4. Las Lomas: 84.0
  5. College Park: 78.0
  6. Liberty: 76.0
  7. Castro Valley: 74.5
  8. Northgate: 71.0
  9. Ukiah: 65.5
  10. American: 61.0

 

QUARTER-FINALISTS

 

106

Blake Fredrickson (Windsor) vs. Preston Bagan (Analy)

Cian Mullins (Las Lomas) vs. Zavion Fernandez (De La Salle)

Donovan Lucente (Amador Valley) vs. Mario Cuellar (Lower Lake)

Cater Bailey (Granada) vs. Romeo McNeal (James Logan)

113

Trevor Bagan (Analy) vs. Sean Pamintuan (James Logan)

Nolan Marchetti (Freedom) vs. Mateo Sandez (De La Salle)

Cole Gregerson (Liberty) vs. Jake Gaitan (Las Lomas)

Jose Sanchez (Maria Carillo) vs. Gus Petruske (College Park)

120

Antonio Margiotta (Las Lomas) vs. Majed Moussali (Granada)

RJ Manahan (James Logan) vs. Cade Martinez-Ignatov (Liberty)

Riley Hilt (De La Salle) vs Marcelo Mandler (San Leandro)

William Christensen (Ukiah) vs. Dakota Unpingo (Freedom)

126

Kyle Parco (De La Salle) vs. Elijah Sanchez (Heritage)

Jonathan Nguyen (Granada) vs. Marco Ruffinelli (Las Lomas)

Aaron Perez (James Logan) vs. Ashton Stanley (Ukiah)

Casey Strand (College Park) vs. Jose Fernandez, III (Upper Lake)

132

Dwayne Guerrero (De La Salle) vs. Ben Elias (Antioch)

Conner Pedersen (Petaluma) vs. RJ Maes (Castro Valley)

Cole Sanchez (Northgate) vs. Gabe Alviar (Amador Valley)

Conor Brown (Windsor) vs. Josiah Monjares (Las Lomas)

138

Nate Paulson (Liberty) vs Albert Xing (Albany)

Jay Escamilla (Ukiah) vs. Kristopher Darrin (Castro Valley)

Misa Macias (Dublin) vs. Brennan Brown (Windsor)

Justice Besser (California) vs. Logan Sumulong (De La Salle)

145

Peyton Omania (De La Salle) vs. Lucas Sira (Amador Valley)

Cody Pruis (Heritage) vs. Harry Bruno (Cardinal Newman)

Reily McLoy (American) vs. Alan Aguirre (Elsie Allen)

Jonah Perez (California) vs. Nicholas Bossert (Las Lomas)

152

Trent Silva (Windsor) vs. Adrian Alvarez (Ukiah)

Adam Medeiros (Fortuna) vs. Max Plotzeneder (Castro Valley)

Casey Cox (San Ramon Valley) vs. Garrett Francis (Antioch)

Nicholas Scrivanich (Cardinal Newman) vs. Alex Garcia (Kelseyville)

160

Ankhaa Enkmandakh (De La Salle) vs. Casey Frazier (Cardinal Newman)

Alex Sousa (Castro Valley) vs. Tate Bossert (Las Lomas)

Anthony Martinez (Eureka) vs. Spencer Dow (Redwood)

Triston Martin (Willits) vs. Anthony Martinez (Granada)

170

Cameron Ghoddoucy (Amador Valley) vs. Alexander Pereira (Newark Memorial)

Ta-tes Boulby (Del Norte) vs. Hussien Abushi (Arroyo)

Nathan Tyrell (Ukiah) vs. Isaac Morris (Castro Valley)

Callen Ivy (San Leandro) vs. Mitch VanLoon (De La Salle)

182

Jack Kilner (Granada) vs. Jerimiah Mathews (Antioch)

Bryan Carrillo (Kelseyville) vs. Garrison Roach (St. Bernard)

Mateo Celaya (St. Patricks) vs. Andrew Kohl (Castro Valley)

Lance Hackett (De La Salle) vs. Joey Rondondi (College Park)

195

Adrian Chavez (Liberty) vs. Aaron Etherton (South Fork)

Frankie Pomilia (Ukiah) vs. Steven Garcia (College Park)

Matt Famor (San Leandro) vs. Bryan Torres (Maria Carillo)

Marko Sanchez (Dougherty Valley) vs. Zach Stewart (Granada)

220

Tyler Winslow (Sonoma) vs. Skyler Morford (Northgate)

Nick Wycoff (Cardinal Newman) vs. Isaiah Chatman (Pittman)

Cristian Viilasnor (De La Salle) vs. Mathieu Isanove (Drake)

Ethan Lister (California) vs. Peerliss Brook (Lower Lake)

HWT

Genaro Estrada (American) vs. Fletcher Silva (California)

Ben Roe (De La Salle) vs. Michael Jamison Jr. (Lower Lake)

Jacob Bernstein (Fortuna) vs. Adam Lebish (Livermore)

Marco Milton (Berkely) vs. Wyatt Word (Liberty)

 

 

NCS DAY 1 BRACKETS