Oregon – California – Washington Annual Duals – Ashland, OR

182 - JOSHUA HOKIT

182 – JOSHUA HOKIT (Clovis, C) CIF State Champion/3x State Medalist (5, 2, 1)

TEAM CALIFORNIA
106 – Brandon Betancourt (Clovis, C), 4th CIF State
113 – Liam Cronin (Servite, S), 2x CIF State runner-up
120 – Joel Avila (La Quinta, S), CIF Southern Section runner-up
126 – Devon Silva (Chico, N), 3rd CIF Northern Section
126 – Johnny Arreola (La Sierra, S), CIF Southern Section runner-up
132 – Angelo Uribe (Granite Bay, SJ), 4th CIF Sac-Joaquin Section
138 – Dylan Martinez (Clovis, C), 3rd CIF Central Section (Top 12 State)
145 – Kurtis Clem (Chico, N), CIF Northern Section Champion
152 – Tyler Meisinger (San Clemente, S), 4th CIF State
160 – Abner Romero (Buchanan, C), 2nd CIF State
170 – Johnathan Hunter (Golden Valley, C), 3rd CIF Central Section
170 – Jarrin Dean (Clovis, C)
182 – Josh Hokit (Clovis, C), CIF State Champion/3x State Medalist
195 – Jake Wood (Newbury Park, S), 3rd CIF State
220 – Kyle Jennings (Ponderosa, SJ), 2nd CIF State
285 – Jarrod Snyder (Frontier, C), 3rd CIF State/2x State Medalist
182 - DYLAN MORRIS

182 – DYLAN MORRIS (Moses Lake, WA) WA State Champion – 4A

TEAM WASHINGTON
106 – Dalton Port (Clarkston), WA State Champion – 2A
113 – Derek Freitag (Kentridge), 4A WA State Champion – 4A
120 – Kyle Opland (Enumclaw), WA State Champion – 3A
126 – Sidat Kanyi (Edmonds-Woodway), WA State runner-up – 3A
132 – Josue Rodriguez (Toppenish), 2x WA State Champion – 2A
138 – Jake Covington (Pasco), WA State runner-up – 4A
145 – Riley Seward (Edmonds-Woodway), 3rd WA State – 3A
152 – Adrian Avena (Todd Beamer), WA State Champion – 4A
160 – Mason McDaniels (Edmonds-Woodway), WA State Champion – 3A
170 – Trey Meyer (East Valley Spokane), WA State Champion – 2A
170 – Kacie Moorehouse (Issaquah) Girls 1st (Expo)
182 – Dylan Morris (Moses Lake), WA State Champion – 4A
195 – Chance Stolz (Peninsula), WA State Champion – 3A
220 – Kameron Silvers (Chiawana/Pasco)
285 – Nick Workman (Richland), WA State Champion – 4A
195 - SAM COLBRAY

195 – SAM COLBRAY (Hermiston HS, OR) 4x Oregon State Champion

TEAM OREGON
106 – Cole Smith (Marshfield), 2x OR State Champion
113 – Javian Rodriquez (Hillsboro), 2x OR State Champion
113 – Henry Cox (N. Medford), 2x OR State runner-up
120 – Alvaro Flores (McMinnville), 2nd OR State
126 – Andy Wagner (Hermiston), OR State champion
132 – Nathan Johnson (Glencoe), 2x OR State Champion
138 – Conner Noonan (Henley), 2x OR State Champion/3x finalist
145 – Jasiah Williams (Jefferson), OR State champ/4x State Medalist
152 – Tristin Molanari (Davis Douglas), OR State champion
160 – Cole Hornbrook (N. Medford), 2x OR State Medalist (2, 3)
170 – Gary Jantzer (Marshfield), 3x OR State Champion
182 – Tyler Self (Glencoe), 2x OR State Champion
195 – Sam Colbray (Hermiston), 4x OR State Champion
220 – Justin Parazoo (Scio), 2x OR State Champion
220 – Andru Johnson (Sheldon), 2x OR State runner-up
285 – Cortez Rodelo (Aloha), OR State runner-up
 
DATE: Saturday March 12, 2016.
LOCATION: Ashland High School – Ashland, Oregon
TIMES: Each team will wrestle two of three scheduled dual times: 2pm, 4pm, and 6pm.
–  2pm dual meet: Oregon vs. California
– 4pm dual meet: Washington vs. loser of 2pm dual.
– 6pm dual: Washington vs. the winner of the 2pm dual.