Selma earns team title at Jimmy Hamada Wrestling Classic – La Costa Canyon

Mavericks_Logo_400x400

TEAM RESULT (top 5)
1. Selma (CS)
2. Green Valley (Nevada)
3. Brawley (SD)
4. Rancho Bernardo (SD)
5. San Marcos (SD)
INDIVIDUAL RESULTS (Top 6)
106
1. Steele Dias – Green Valley
2. Aaron Nageo – Esperanza
3. Jacob Miller – Chico
4. Marcus Tucker – Helix Charter
5. Malik Isterabadi – Yorba Linda
6. Tharen Burns – Steele Canyon
113
1. Nathan Kiddo – Ramona *MVP Lightweight
2. Tristan Lujan – Selma
3. Aria Mazroy – Mission Hills
4. Kavika Aholeub – Yorba Linda
5. Joey Mora – Esperanza
6. Willy Zernich – Green Valley
120
1. Jaden Le – Rancho Bernardo
2. Jacob Moreno – Brawley
3. Ethan Gould – Esperanza
4. Eric Marquez – San Marcos
5. Abraham Hinkousa – Arroyo
6. Darin Murphy – Steele Canyon
126
1. Robert Garcia – Selma
2. Kenji Beato – Mt. Carmel
3. Jeff Ramstahler – Ramona
4. Christian Nevida – San Marcos
5. Ivan Moramontes – Steele Canyon
6. Caleb McMahon – El Camino
132
1. Jimmy Brown – Boulder City *MVP Middleweight
2. Nathan Navida – San Marcos
3. Justus Scott – Green Valley
4. Josh Brown – Esparanza
5. Jayden Smth – Brawley
6. Nick Hart – Imperial
138
1. Desmond Bowers – Green Valley
2. Isiah Mora – Esperanza
3. Tyler Badgett – Rancho Bernardo
4. Luis Ramos – Selma
5. Dante Amodeo – Santiago
6. Shadi Mitwalli – Carlsbad
145
1. Tony Mendoza – Selma
2. Peter Enos – Faith Lutheran
3. Chaz Franchina – Rancho Bernardo
4. Micha Horan – RIM
5. Aiden Baker – LaCosta Canyon
6. Jerry Avila – Norte Vista
152
1. Eric Salcedo – Rancho Bernardo
2. Jace Luchau – Selma
3. Isaac Pattison – RIM
4. David Ogden – Great Oak
5. Shane Finney – San Marcos
6. Cody Chamberlin – Green Valley
160
1. Jonathan Ramos – Selma
2. Abe Smith – RIM
3. Gibby Carillo – Brawley
4. Josh Richardson – Cherokee Trail
5. David Lipscomb – Steele Canyon
6. Jake Farrell – Chico
171
1 Christian Rodriguez – Selma
2. Pablo Perez – San Ysidro
3. Nick Rivinus – West Hills
4. Jared Fernandez – Canyon
5. Damien Gomez – Brawley
6. Giullian Makamastu – Green Valley
182
1. Miah Smith – RIM
2. Pablo Perez – San Ysidro
3. Jimmy Kilnk – San Clemente
4. Jacob Mendoza – Del Norte
5. True Stewart – Rancho Bernardo
6. Merceles Velasquez – San Marcos
195
1. Kyle Marshall – San Clemente *MVP
2. Brayden Ray – Santiago
3. Cody Williams – Lakewood
4. Zeke Silva – Cherokee Trail
5. Robert Razo – Green Valley
6. Emmitt Brooks – Chaparral
220
1. Max Gonzales – Cherokee Trail
2. Dominik Urena – Elsinore
3. Dane Martinez – Brawley
4. Luis Garcia – Norte Vista
5. Gerardo Jaime – Steele Canyon
6. Ryan Olivas – Rancho Bernardo
285
1. Randy Gonzales – Lakewood
2. Luis Torres – Carlsbad
3. Angel Munoz – Great Oak
4. Enrique Garcia – San Marcos
5. Andrew Poumele – Helix Charter
6. Erick Williamson – Chico