Sierra Nevada Classic – Rancho Bernardo leads field heading into medal matches

106

2nd Place – Kenndyl Mobley of North Central

2nd Place – Chase Milligan of Spring Creek

4th Place – Alan Luff of Kelso

4th Place – Ryan Luna of St Francis

6th Place – Daniel Lopez of Folsom

6th Place – Luke Van Orden of SLAM Academy

8th Place – Ethan Cota of Vista del Lago

8th Place – Steven Zaragoza of North Central

113

2nd Place – Evan Taylor of Folsom

2nd Place – Rudy Cannon of Virgin Valley

4th Place – Zak Thompson of Palma

4th Place – Gabe Jensen of Granite Bay

6th Place – Calvin Antonio of Evergreen Valley

6th Place – Kasius Graham of SLAM Academy

8th Place – Bryce Bell of Damonte Ranch

8th Place – Keegan Hassell-Cramer of Spanish Springs

120

2nd Place – Lorenzo Vasquez of Culver

2nd Place – Richard Castro-Sandoval of Santa Ynez Valley U H S

4th Place – Gabe Vidlak of Cascade Christian

4th Place – Anthony Aniciete of SLAM Academy

6th Place – Alex Edelblute of Lakeland

6th Place – Nickolas Foster of Spanish Springs

8th Place – Kodis Campbell of Spring Creek

8th Place – Jordan Sorgman of Casa Roble

126

2nd Place – Sam Edelblute of Lakeland

2nd Place – Triston Curtis of Shadow Ridge

4th Place – Josh Tripp of Spring Creek

4th Place – Jr Garcia of Mcqueen

5th Place – Julius Serrano of Lincoln (Stockton)

6th Place – Kai Niimi of Granite Bay

8th Place – Taylor Corak of Lowry

8th Place – Terron Mogensen of Spring Creek

132

2nd Place – Clayton Gilliam of North Central

2nd Place – Christian Nunez of Bishop Amat

4th Place – Devin Holman of El Capitan

4th Place – Evan Ivaldi of Del Oro

6th Place – callum kremer of Chester

6th Place – Cory Sego of Spanish Springs

8th Place – Alex Jimenez of Escalon

8th Place – Gage Woods of Virgin Valley

138

2nd Place – Marcos Polanco of Bishop Amat

2nd Place – Jaden Le of Rancho Bernardo

4th Place – Brenden Johnson of Del Oro

4th Place – Anthony Sissom of Spanish Springs

6th Place – Beau Ohlson of Mountain View

6th Place – Austin Dalton of Lebanon

8th Place – Marshall Hauck of Bishop Manogue

8th Place – Alex Cruz of Cupertino

145

2nd Place – Jaden Abas of Rancho Bernardo

2nd Place – Dyllan Fuchs of Spring Creek

4th Place – Elijah Blake of Del Oro

4th Place – Kai Ward of Mcqueen

6th Place – Ryan Quimby of Lakeland

6th Place – Gabriel Ojeda of SLAM Academy

8th Place – Alejandro Casarez of Reed

8th Place – Royal Tabaldo of Evergreen Valley

152

2nd Place – Tyler Badgett of Rancho Bernardo

2nd Place – Juan Lopez of Bishop Amat

4th Place – Elijah Cleaver of Nyssa

4th Place – Jed Campos of Del Oro

6th Place – Chase Miller of Lebanon

6th Place – Andrew Forman of Archbishop Mitty

8th Place – Cage Hendry of Lakeland

8th Place – Chase Aulabaugh of Corning

160

2nd Place – Tommy McCormick of Churchill County

2nd Place – Marc Williams of Shadow Ridge

4th Place – Marcos Jimenez of Evergreen Valley

4th Place – Evan Myrtue of El Capitan

6th Place – Tyler Green of Sparks

6th Place – Lincoln Hauck of Bishop Manogue

8th Place – Beau Chacon of Spring Creek

8th Place – Jakob Alvarado of Las Vegas

170

2nd Place – Sean McCormick of Churchill County

2nd Place – Noah Blake of Del Oro

4th Place – Colton Burkhardt of Mountain View

4th Place – Andrew Reese of Vista del Lago

6th Place – Chandler Strauss of Harrisburg

6th Place – Clay Campbell of Spring Creek

8th Place – Kody Presser of Shadow Ridge

8th Place – Curtis Johnson of Lakeland

182

2nd Place – Dax Bennett of Harrisburg

2nd Place – Blake Ohlson of Mountain View

4th Place – Javen Jovero of Rancho Bernardo

4th Place – Noah Gallardo of Shadow Ridge

6th Place – Joseph Blisseck of Lebanon

6th Place – Blake Fowler of Kelso

8th Place – Carsten Rawls of St Francis

8th Place – Trevor Birk of Ridgevue

195

2nd Place – Colby Preston of Spanish Springs

2nd Place – Adam Lowe of Del Oro

4th Place – Jeff Guthrie of Spring Creek

4th Place – Elliot Houghten of Calaveras

6th Place – Cylus Hoke of Culver

6th Place – Leithan Briggs of Harrisburg

8th Place – Matt Kovalskiy of Folsom

8th Place – Chad Singer of Douglas

220

2nd Place – Kyle Richards of Folsom

2nd Place – Guillermo Escobedo of Bishop Amat

4th Place – Jose Sanchez of Nyssa

6th Place – Keith Brown of Lebanon

6th Place – Peter Ming of Elk Grove

6th Place – Isaac Davalos of Lincoln (Stockton)

8th Place – Olandis Mathes of Carmel

8th Place – David Perry of Kelso

285

2nd Place – Ben Dooley of Churchill County

2nd Place – Justin Ramos of Vista del Lago

6th Place – Blake Larsen of Dayton

6th Place – McKinnley Franklin of Kelso

6th Place – Joe Carrillo of Anderson

6th Place – Jonah Schmidtke of Clovis East

8th Place – Aaron O`Connor of Galena

8th Place – Rafael Hinojosa of Liberty

Top 10 team scores – pre-medal matches

  1. Rancho Bernardo, SD (CA): 195.5
  2. Spring Creek (NV): 184.5
  3. Shadow Ridge (NV): 163.0
  4. Del Oro, SJ (CA): 156.5
  5. Folsom, SJ (CA): 149.0
  6. Spanish Springs (NV): 145.5
  7. Lakeland (WA): 141.5
  8. Vista del Lago, SJ (CA): 127.0
  9. Bishop Amat, S (CA): 123.0
  10. Lebanon (OR): 118.0