Tim Brown Memorial Final Results/Brackets

285 – GAVIN NYE – Corning HS (Photo/Dan Reidel – Enterprise-Record)

TOP 10 TEAM SCORES
1. Buchanan (CS): 251.5
2. Del Oro (SJ): 199.5
3. Elk Grove (SJ): 151.5
4. Folsom (SJ): 151.0
5. Oak Ridge (SJ): 150.5
6. Ponderosa (SJ): 128.5
7. Chico (N): 114.0
8. Granite Bay (SJ): 112.0
9. Windsor (SJ): 94.5
10. Vista del Lago (SJ): 87.5

 

INDIVIDUAL RESULTS

 

108
1 – Blake Fredrickson – Lower Lake (NC)
2 – William Giron – Turlock (SJ)
3 – Andrew Calvert – Franklin (SJ)
4 – Jake Stone – Oakmont (SJ)
5 – Jacob Hiller – Chico (N)
6 – Evan Taylor – Del Campo (SJ)
7 – Hunter Leake – Buchanan (CS)
8 – Callum Kremer – Chester (N)
113
1 – Antonio Lorenzo – Del Oro (SJ)
2 – Brendon Johnson – Del Oro (SJ)
3 – Dakota Unpingco – Freedom (NC)
4 – Keanu Perez – Sonora (SJ)
5 – Ashton Stanley – Ukiah (NC)
6 – Rocky Raby – Anderson (N)
7 – Ethan Weiner – Ponderosa (SJ)
8 – Max McCarver – Oak Ridge (SJ)
120
1 – Edison Alanis – Franklin (SJ)
2 – Kan Nilmi – Granite Bay (SJ)
3 – Cole Kachmar – Whitney (SJ)
4 – Isaiah Sanchez – Buchanan (CS)
5 – Chase Aulabaugh – Corning (N)
6 – Lane Coehlo – Quincy (N)
7 – Matt Monroe – Ponderosa (SJ)
8 – Nick Hernandez – Cardinal Newman (NC)
126
1 – Jacob Seto – Elk Grove (SJ)
2 – Teague Dilbeck – Granite Bay (SJ)
3 – Enrique Landeros – Orland (N)
4 – Jose Fernandez – Upper Lake (NC)
5 – Jared Horstman – Oak Ridge (SJ)
6 – Saul Gonzalez – Palma (CC)
7 – Emilio De La Riva – Folsom (SJ)
8 – Manny Conde – Turlock (SJ)
132
1 – Lokani Tonge – Elk Grove (SJ)
2 – Mason Hartshorn – Freedom (NC)
3 – Mikey Mello – Oak Ridge (SJ)
4 – Branden Rullan – Sierra (SJ)
5 – Austin Ward – Ponderosa (SJ)
6 – Jaydn Loeza – Rodriguez (SJ)
7 – Logan Bik – Rocklin (SJ)
8 – Noah Mirelez – Patterson (SJ)
138
1 – Chase Patterson – Del Oro (SJ)
2 – JT Stinson – Del Oro (SJ)
3 – Wyatt Peverill – Buchanan (CS)
4 – Hunter Larue – Napa (SJ)
5 – Alex Oliveira – Turlock (SJ)
6 – Erik Spence – Elk Grove (SJ)
7 – Ronnie Ochoa – Oakdale (SJ)
8 – Niko Cruz – Rodriquez (SJ)
145
1 – Jack Ramalia – Granite Bay (SJ)
2 – Tristan Zamilpa – Buchanan (CS)
3 – Jackson Redhair – Oak Ridge (SJ)
4 – Ryan Rudkin – Chico (N)
5 – Luke Au Yeung – Windsor (NC)
6 – Manny Curry – Pleasant Grove (SJ)
7 – Michael Zaragoza – Palma (CC)
8 – Tony Baldini – Vista del Lago (SJ)
152
1 – Perez Perez – Windsor (NC)
2 – Roger Monroe – Elk Grove (SJ)
3 – John Alba – Ceres (SJ)
4 – Christian Mazzo – Escalon (SJ)
5 – Daniel Ross – Woodcreek (SJ)
6 – Gabe Martinez – Oakdale (SJ)
7 – Noah Johnson – Vista del Lago (SJ)
8 – Alex Sousa – Castro Valley (NC)
160
1 – Bronson Harmon – Oakdale (SJ)
2 – Will Costanzo – Del Oro (SJ)
3 – Jeff Skyrud – Folsom (SJ)
4 – Tracey Hunter – Buchanan (CS)
5 – Hunter Gonzalez – Rocklin (SJ)
6 – Rodney Kincaid – Anderson (N)
7 – Riley Lewallen – Ponderosa (SJ)
8 – Kyle Nagy – Jesuit (SJ)
170
1 – Jake Levation – Buchanan (CS)
2 – Kaleb Reyes-Small – Folsom (SJ)
3 – Brian Horn – Rocklin (SJ)
4 – Marco Mendoza – Escalon (SJ)
5 – Robert Issac Sillas – Yuba City (SJ)
6 – Bobby Mello – Oak Ridge (SJ)
7 – Jackson Blankenship – Chico (N)
8 – Robert Moreno – Bear Creek (SJ)
182
1 – Quinn Simard – Shasta (N)
2 – Travis Carpenter – Bear River (SJ)
3 – Adrian Chavez – Liberty (NC)
4 – Ryan McKibben – Anderson (N)
5 – Parker Wilkin – Granite Bay (SJ)
6 – Anthony Sosa – Rosemont (SJ)
7 – Tucker St. Andre – Lassen (N)
8 – Walker Hughey – Shasta (N)
195
1 – Nemo Chapman – Inderkum (SJ)
2 – Karim Shakur – Tamalpais (NC)
3 – Mason Roush – Folsom (SJ)
4 – Patrick Whitmore – Chico (N)
5 – AJ Bicocca – Oak Ridge (SJ)
6 – Aiden Henry – Windsor (NC)
7 – Peerliss Brooke – Lower Lake (NC)
8 – Michael Edwards – Gridley (N)
220
1 – Tony Rogers – Chester (N)
2 – Kyle Richards – Folsom (SJ)
3 – Isaiah Ortiz – Buchanan (CS)
4 – Victor Moore – Calaveras (SJ)
5 – Dylan Amos – Casa Roble (SJ)
6 – Dylan Miles – Ukiah (NC)
7 – Jake Belleci – Elk Grove (SJ)
8 – AJ Fuentes – Bear Creek (SJ)
285
1 – Gavin Nye – Corning (N)
2 – Pablo Miller – Del Oro (SJ)
3 – Jaysen Reindel – East Union (SJ)
4 – David Robles – Buchanan (CS)
5 – Garrett MacAlexander – Del Norte (NC)
6 – Luis Penick – Anderson (N)
7 – Ryan Higginbotham – Modesto Christian (SJ)
8 – David Lezama – Central Valley (SJ)

 

Tim Brown Memorial Final Brackets